ATLAS.ti 

potężne narzędzie do analizy jakościowej dużych pakietów danych tekstowych, graficznych, audio i wideo. 

Przejdź do sklepu

System zarządzania licencjami

Po zakupie wersji 22 programu i zarejestrowaniu na konto Atlas.ti, użytkownik otrzymuje możliwość zarządzania wszystkimi aspektami związanymi z licencją z poziomu swojego konta.
Użytkownicy indywidualni zyskują większą elastyczność pod kontem wykorzystywanego urządzenia.
Organizacje posiadające licencje dla wielu użytkowników zyskują możliwość wygodnego zarządzania wszystkimi stanowiskami z jednego miejsca. 

Niezwykle intuicyjny interfejs

Całkowicie przeprojektowany względem poprzednich wersji programu interfejs zapewnia jeszcze większą funkcjonalność i użyteczność. Opiera się on na wykorzystaniu logicznej struktury wstążki, zawiera menu kontekstowe oraz pozwala na wykorzystywanie skrótów klawiszowych przyspieszających prace z programem. 

Dogłębna analiza materiałów

Systematyczne kodowanie pozwala wypracować system znaczeń odblokowujący konkretne przedmioty badań. Do przeglądania danych służy edytor sieci,  narzędzie wyszukiwania tekstu, chmury słów, tabele częstotliwości  i różne opcje zapytań.   

Unikalne funkcje

Zalicza się do nich m.in. interaktywny margines, który nie został przewyższony przez żaden inny program na rynku. Umożliwia on wyjątkowo intuicyjny sposób interakcji z danymi. Poziom zapytań, również jest unikalną cechą programu. ATLAS.ti oferuje analizę poniżej poziomu kodowania i obsługuje podejścia badawcze takie jak ugruntowana teoria, hermeneutyka, analiza dyskursu, socjologia wiedzy czy fenomenologia, lepiej niż jakiekolwiek inne oprogramowanie. Program zapewnia też wyjątkowe funkcje dla sieci oraz wizualizacji. Oferuje on najbardziej zintegrowany sposób pracy z danymi. Jest to narzędzie do wizualizacji, analizy, organizacji danych oraz prac analitycznych i prezentacji danych na poziomie koncepcyjnym. 

Ogromna różnorodność typów materiałów

ATLAS.ti oferuje niedoścignioną gamę multimediów, z którymi można pracować. Niezależnie czy ma zakodować setki dokumentów, klipów audio czy zdjęć, zawsze doskonale spełni swoje zadanie. Program obsługuje dokumenty tekstowe we wszystkich wiodących formatach, w tym: .txt, .doc, .docx, .odt, .pdf oraz .xml i .bibTeX. W pełni zautomatyzowane przeszukiwanie jednego lub wielu plików, automatyczne kodowanie i inne wymagające operacje semantyczne nie są żadnym problemem.  Możliwość pracy z dziesiątkami formatów graficznych i audio np. .wav, .mp3 czy .wma, oraz najpopularniejszymi rozszerzeniami filmowymi .avi, .mp4, .wmv itp.  Program pozwala na import danych z Evernote, Twittera i ulubionego menedżera referencji w celu przeglądu literatury. Import całych ankiet, daje możliwość analizy odpowiedzi udzielonych na pytania otwarte.  

Potężny zestaw narzędzi

ATLAS.ti to zestaw narzędzi i funkcji na tyle sinych i elastycznych, by dotrzeć do sedna nawet najbardziej skomplikowanych materiałów danych. Centralny obszar roboczy programu zapewnia szybki i wygodny dostęp do wszystkich danych w projekcie takich jak: dokumenty, zaznaczone/zakodowane fragmenty danych, kody, hiperłącza, grupy czy sieci. Kodowanie polega na prostym przeciągnięciu kodów na wybrane elementy danych. Object Manager, Project Explorer i Co - occurrence Explorer służą do przeglądania i a nawigowania pomiędzy danymi projektu.    

Obsługiwane języki

ATLAS.ti w pełni obsługuje Unicode i może obsługiwać materiały w praktycznie dowolnym języku. Interfejs użytkownika jest obecnie dostępny w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim portugalskim i chińskim.   

Praca zespołowa

Program obsługuje pracę zespołową na kilka efektywnych sposobów. Dedykowane narzędzia oraz główne funkcje programu sprawiają, że współpraca jest dziecinnie prosta.  

Zapraszamy do kontaktu